Evernote Türkçe

Basın mensupları için: Eğer herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kullanıcılar için: Evernote kullanırken bir sorunla mı karşılaştınız? Müşteri destek grubumuz için lütfen bizimle iletişime geçiniz (İngilizce).

 
 
Evernote Food Harika Yemek Fotoğrafları için Yeni Özellikler Sunuyor
feat_food_filter2

Evernote Food'u hayatınızın yemekle ilgili bölümüne ilham verecek ve bunu belgelere dökecek bir uygulama olarak tasarladık. Bunu göz önüne alarak, uygulamayı hayatınızın unutulmaz yemek deneyimlerini keşfetmek, toplamak ve paylaşmak için ihtiyacınız olan bir arkadaşınız (tabi aileniz ve gerçek dostlarınızın dışında) olacak şekilde sürekli olarak güncelledik.

Bugün, harika yemek resimleri çekmeyi seven iOS kullanıcıları Evernote Food’u kullanarak usta işi, paylaşılabilir fotoğraflar oluşturmak için iki yeni güçlü araca sahip: görüntü filtreleri koleksiyonu ve loş ışıkta yemeğin fotoğrafını çekmek için tasarlanmış zayıf ışık kamera ayarı.

Evernote Food 2.3’ü edinin »

Şimdi fotoğraf düzenleme ve yakalama araçlarının nasıl çalıştığını inceleyelim ve ardından iOS ve Android kullanıcıları için kullanıma sunduğumuz diğer harika geliştirmelere değinelim.

Görüntü Filtreleri: Evernote Food ile Harika Yemek Fotoğrafları Çekin

Önce, uygulamanın Yemeklerim bölümündeki kamera işlevini kullanarak bir fotoğraf çekin. Filtre uygulamak istediğiniz görüntüye dokunun. Uygulamaya eklediğiniz birkaç görüntü filtresinden birini seçebilirsiniz. Bu görüntüyü güçlendirmek için Artış filtresini seçtik. Bonus: yemek notu oluşturduktan sonra bile görüntülerinize filtreler uygulayabilirsiniz. Ayrıca, artık Yemeklerim’de aynı fotoğraf düzenleme ekranından görüntüleri döndürebilirsiniz.

nashville filter screen

Yemek Işığı: Loş Işıkta Harika Fotoğraflar Çekin

iOS kullanıcılarına yönelik bu harika özellik, zayıf ışıkta flaş kullanmadan yemeklerinin fotoğrafını çekmek isteyen kişiler için çok uygundur. Uygulama görüntüleri güvenilir bir şekilde soluklaştırır, parlak hale getirir veya pürüzlü bırakır. 

Uygulamanın yeni yemek ışığı, normalde flaş kullanacağınız ayarlar için en iyi ışınları kullanacak şekilde ustalıkla tasarlanmıştır ve böylece yemeklerinizi mümkün olan en iyi ışıkta gösteren görüntüler elde etmenizi sağlar.

Bu özelliğin kullanımı çok kolaydır. Yemeklerim’de bir fotoğraf çekmek için hazır olduğunuzda, ekranın en üstündeki ampul simgesine dokunun. Flaşlı ve flaşsız arasında geçiş yapmak için açık/kapalı seçeneğine dokunun. Aşağıda Evernote Food’da yemek ışığı ile ve yemek ışığı olmadan oluşturulmuş görüntüler yer almaktadır. Ek bir bonus olarak; eğer fotoğrafınızı daha fazla geliştirmek istiyorsanız aynı ekran üzerinde tekrar görüntü filtresi uygulayabilirsiniz. 

evernotefood_foodlight

Bu iki yeni araçla, Evernote Food’u kullanarak fotoğraf kompozisyonları oluşturmak daha tatmin edici ve daha modern hale geldi. Bu özelliğini deneyeceğinizi ve yemekle ilgili favori anılarınızı arkadaşlarınızla paylaşacağınızı umuyoruz.

Android ve iOS için Diğer Yeni Özellikler

Evernote Food için uygulamayı kullanma alışkanlarınıza entegre edebilecek başka güncellemeler sunmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iki yeni özellik de Evernote Food’un en son sürümünü indiren Android ve iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir:

Mevsime Özel Tarif Özellikleri

Evernote Food, en iyi yemek blogları ve sitelerinin bazılarından oluşan büyük bir topluluk için bir portal görevi görür. Bunlar, mevsimler boyunca tariflerine güvendiğimiz sitelerdir. Artık, pişirmek istediğimiz ve sizin de beğeneceğinizi düşündüğümüz mevsime özel tarifleri sergilemek için bireysel bloglar ve sitelerle de çalışıyoruz.

Güncellenmiş Yemek ve Restoran Notu Tasarımı

Bu harika tasarım, Evernote Food deneyiminin büyük bir parçasını oluşturur. Bu güncellemede, yemek ve restoran notları tasarımını harika bir şekilde yeniledik. Değişiklikler küçük olsa da, yemekle ilgili anılarınızın daha iyi görünmesini sağlayacaktır.